DWA WILKI

 

      Pewnego wieczoru dziadek opowiedział swemu wnuczkowi z plemienia Cherokee o bitwie, która toczy się wewnątrz każdego człowieka:
Mój drogi, ta bitwa dotyczy dwóch wilków, które się w nas znajdują.
Jeden z nich jest Złem. Jest złośliwy, zawistny i zazdrosny, smutny i zrozpaczony, chciwy, arogancki, użalający się nad sobą, winny, zawstydzony, fałszywy, kłamliwy i próżny, z kompleksem mniejszości lub wyższości, egoistyczny.
Drugi jest Dobrem. Jest radością, miłością, pokojem i spokojem, nadzieją,optymizmem, pokorą, uprzejmością, dobrocią, współczuciem, hojnością,empatią, odwagą i wiarą."
Wnuczek pomyślał chwilę i zapytał swego dziadka: "Który z nich zwycięża?" Stary Cherokee odpowiedział: "Ten, którego karmisz".

Filozofia wojownika musi ogarniać wszechświat wraz z jego poszarpaną przez zło naturą. Spójność z braćmi, rodziną, przyrodą, jest wspólnotą z Bogiem nawet bez wiary. W tym sensie, że nawet jak my nie jesteśmy z Bogiem, On nie przestaje być z nami.

Dbałośc o rozwój osobowy jest obowiązkiem niezbywalnym braci. Wojownik umiera w drodze. Jego siła jest jego słabością, a jego słabość siłą. Honor nie pozwala mu się poddać.  

SIŁA I HONOR